Yazıcı Nasıl Çalışır? Yazıcım Neden Çalışmıyor?

Yazıcı nasıl çalışır şeklinde bir soru soran arkadaşlar için bir kaç bilgi paylaşmak istedik. Yazıcının çalışma şekli veya yazıcıyı bilgisayara tanıtma noktasında problem yaşayan arkadaşlar bizi takip etmeye devam etsinler..

Öncelikle kullanılacak olan yazıcının modeli ve markası çok önemlidir. Yani yazıcı yeni nesil bir yazıcı ise bilgisayarınıza taktıktan sonra otomotik olarak tanımaktadır. Hepsi için geçerli olmasa da genel olarak bu şekilde kullanılabilmektedir.

Eğer yine de çalışmadı diyorsanız yazıcının içinden çıkan cd’yi bilgisayarınıza yüklemeniz gerekiyor. Bilgisayara yüklerken yazıcının markasına göre ve çeşidine göre sizi yönlendirecektir.

Eğer hala olmadığını söylüyorsanız veya elinizde cd sürücüsü yoksa yazıcı modelini bu başlık altında yorum olarak bizimle paylaşırsanız size hangi sürücüyü yüklemeniz gerektiği noktasında yardımcı olabiliriz..

Yüzüncü Yıl Üniversitesi

2 Yorum

  1. bilgisayarı aldıgımda yanına Canon PIXMA IP1300 markalı bi yazıcı verdıler pc ılk aldıgımda vısataydı sonradan ben wndows 7 cevrdm snra yazıcı yuklemek aklıma gelmedı tabıı bu sure ıcınde yazıcı cd sını kybettm ve surucusunu bulmaıyorum bı yardım edermısnız

  2. yazıcıyı bağladım ama tanıtamadım elimde cd yok.marka hp lazerjet 1020

223 queries 0,419