Türkiye’de Satılan En Ucuz 5 Araba Markası ve Modeli

Türkiye’de Satılan En Ucuz 5 Araba Markası ve Modeli Hangisidir? Malumunuzdur ki devir ekonomi devridir. Bu nedenle herkes her istediği arabayı maalesef alamıyor. Türkiye’de ise en çok tercih edilen en ucuz arabalar aşağıdaki gibidir değerli misafirlerimiz..

Dacia Logan Sedan: Küçük bütçelere büyük araç arayanlara Dacia Logan Sedan iyi bir alternatif olabilir. 510 litrelik geniş bagajı, beş kişilik yolcu kapasitesiyle oldukça geniş bir iç hacme sahip. Klima, ABS gibi opsiyonel özellikleri eklemediğiniz takdirde; 75 beygir üç üreten 1,4 litrelik motora sahip Dacia Logan’ı 16.850 TL gibi uygun bir fiyata almanız mümkün.

Tata Indica:1,4 litrelik motorunun yanı sıra; klima, sürücü hava yastığı, Immoblizer gibi özelliklere de sahip olan küçük ama kullanışlı Tata Indica, uygun fiyatıyla da dikkat çekiyor. Özellikle şehir içi kullanım için oldukça ideal olan Tata Indica 18.048 TL’den başlayan fiyatlarla.

Lada Kalina:Lada Kalina, 1,6 litrelik V8 motoruyla maksimum 165 km/h hıza ulaşıyor ve şehir dışında 100 kilometrede 5,7 litre yakıt tüketiyor. Sürücü-Yolcu hava yastığı, Immoblizer, yol bilgisayarı, sesli uyarı sistemi, uzaktan kumandalı kilit sistemi, rado-CD-mp3 çalar standart olarak geldiğinden Lada Kalina, özellikle uygun fiyatın yanı sıra donanım açısından da zengin bir araba arayanlar için iyi bir tercih olabilir.

Fiat Albea: 1,4 litrelik benzinli motoruyla Fiat Albea, 77 beygirlik güç üretiyor. Şehir dışı kullanımda 100 kilometrede (90 km/h sabit hızda) 5 litre yakıt tüketen Fiat Albea fiyat performans açısında rakiplerine göre bir adım önde demek yanlış olmaz. Donanım konusundaysa biraz geride kalan Active modeli, yol bilgisayarını standart olarak sunuyor. Ancak klima, radyo-CD çalar, ABS-EBD gibi opsiyonel donanımlar istediğiniz takdirde fiyatlar 27.900 TL’ye kadar çıkıyor.

Chevrolet Spark:Rakipleri arasında 0,8 litrelik motoruyla en küçük hacimli motora sahip olan Chevrolet Spark, şehir dışında 4,2, şehir içinde 6,9 litrelik yakıt tüketimiyle de oldukça cimri denebilir.

19.196 TL’lik S modelinde, hidrolik direksiyon, elektrikli camlar, klima, sürücü hava yastığı, Immoblizer standart olarak gelirken, modele göre fiyat ve donanım sayısı da artıyor.

Chery KIMO 1.3 Forza:1.3 litrelik motor hacmine sahip araç en fazla 160 km hız yapabiliyor. Otomobilde sürücü ve yolcular için hava yastıkları, elektrik ısıtmalı ön ve arka camlar bulunuyor.

220 queries 0,505