Kullanıcı Yorumları

TURKCELL Müşteri Yorumları ve Türkcell Şikayet Hattı

Kategorisi: Güncel Konular ve Bu Yazı Defa okunmuştur

TURKCELL Müşteri Yorumları ve Türkcell Şikayet Hattı, TURKCELL Bilinmeyen Numralar Servisi Kullanımı Hakkında Kullanıcı Yorumları bilgi ve tarafsız yorum paylaşım sitesine hoşgeldiniz.

Sizde Türkiye’nin mobil iletişim şirketlerinden olan Türkcell hakkındaki düşüncelreinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?

Türkcell hakkında şikayet veya Türkcell hakkında olumlu yorum yazmak ister misiniz?

Türkcell sizinde bildiğiniz gibi Türkiyenin ilke mobil iletişim şirketlerinden bir tanesidir. Türkiye geneli istasyonları ile kaliteli bir hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Elbetteki diğer mobil iletişim firmalarının da olması diğer tabirle rekabetin olması yanında olumsuzluklarıda getirmektedir. Bu noktada Türkcell’in de beğenilmeyen veya çok beğenilen özellikleri olacaktır.

Sizde Türkcell ile alakalı olumlu veya olumsuz yorumlarınızı bizimle paylaşmak ister misiniz?

yorum yazmak için tıklayınız

TURKCELL Müşteri Yorumları ve Türkcell Şikayet Hattı için 261 şikayet yada yorum yapılmış

 1. ibrahim diyor ki:

  turkcell bu 3g dediğiniz salak şey bu kadar yavaş çalışmak zorundamı süslü ve yalanı bol reklamlarla insanları kandırmak kolay olduğunumu düşünüyorsunuz……….

 2. adem akyuz diyor ki:

  ben kanpanyalı olan e 63 telefonunuzu aldım yanlız telefon beyinden arızalı oldugu için kendi kendine arama yapıyordu ve telefonu yetkili servisinize 6 sefer yollamama ragmen düzelmedi.bende gidip hakkımı tuketici haklarında aradım ve davayı kazandım. telefonu almış oldugum yere vererek içerideki borcumun durdurulması ödemiş oldugum paranın iadesi ve internet baglantısının kesilmesi diye dilekçe vermıştım ve dvayı kazandıgım için bayinize telefonu iade etmeme ragmen turksel benden hala para istıyor neymış bu telefonun imeil numarası bende kayıtlı gözukuyormuş.halbuki ben bu cihazı 5 ay önce bayıye teslım ettim elimde ne fatura nede garanti belgesi nede cihaz var ve gelen faturam hep yuksek geldiği için musteri hizmetlerini aradım biz tuketici haklarını tanımıyoruz ve bu cihazın kalan borcunu alırız yoksa evine haciz bindiririz deyince bende 11 senelik olan 5335697252 num.hattımı son faturamla odeyıp kapattırdım.şimdi ise bana çıkan fatura olmayan cihaz ve kullanmadıgım telefon hattı için çıkan fatura 300 kusur ben musteri hizmetlerinizi aradım baska bir numaradan ve bu fatura ne için istiyorsunuz dediğimde ise bana bu faturayı ode yoksa yasal işlem başlatırım deniliyor bende size soruyorum olmayan cihaza mı yoksa kapatılan turkssel faturamamı 300 kusur para istiyorsunuz dediğimde ise biz tuketici haklarını tanımıyoruz vesen telefonu ilk alırken imza atmadın mı deniyor bende evet attım sen işte oradan bu borç çıkıyor deniyor ve ben cihazı saglam diye aldım ama cihaz arızalı ise vede sizin yetkili servisinize 6 sefer gitti ise ve aynı hata devam ediyorsa burada ben müşteriniz olarak suçum günahım ney.ve tuketici haklarının fişini bayiniz almıştı ben tekrardan istedim sizin yetkili servisinmize 6 sefer gittiğine dair fişlerimde var ve ben bayiniz olsun muşteri hizmetleriniz olsun dedim ki bu telefonu degişin dedikçe yok olmaz dediniz. bu telefon kendi kwendine arama yapıyordu.internete girmiyordu.ve faturalı olan hattım takılı oldugu için faturam hep yuksek geliyordu.ben bunu yetkili servisiniz olsun siz olun anlatamaqdım ve hattımı da kapatmak zorunda kaldım geçen ay gelen faturam 200 ytl den 5 tl eksik ve kendim kamu tarifesine girmiştim 35 tl olan artı hadi olmayan cihaz da 59 tl onuda 60 tl gorun ne eder 95 tl ama 200 tl gelirse vede hala müşterinizi magdur ederseniz kendinizi benim yerime koyun derim.ve çıkan fatura 300 kusur bu neyin faturası dediğimde ise olumlu yanıt alamıyorum diyorum ki olmayan cihaza mı yoksa kapattırdıgım hatta mı istiyorsunuz bu parayı dedikçe deikleri aynı ya parayı öde yada yasal işlem başlatalım deniyor.şimdi siz kendinizi benim yerime koyun gereginin yapılmasını arz ederim.

 3. İBRAHİM AYHAN diyor ki:

  vınn tam bir aldatmaca tuzak
  kandırmaca
  berbat
  pahalı
  kazık
  adamı enayi yerine koyan
  çok yavaş
  faturaları çok yüksek gelen bir işe yaramaz alet

 4. aktar diyor ki:

  *0134 halil bey

 5. mehmet diyor ki:

  Aynen arkadaşlara katılıyorum wınn kandırmaca sahte yalan hiç kulanışlı değil boşa ücret alıyolar,
  TUKCELL;İN HERŞEYİ YALAN OLDU ONU TERKEDİP BAŞKA OPERATÖRE GEÇMEYİ DÜŞÜNÜYORUM AMA 15 YILDIR NEDEN TURKCELLDEYİM ANLAMADIM.
  sizin haberiniz olmazdan 3. şahıslara tel nonuzu veriyorlar ondan sonra işiniz yoksa mesajlarla uğraşın, kendisi çektiği ıvır zıvır mesajlar yetmemiş gibi birde başımıza 3. şahısların mesajlarını salıyolar, müşteri temsilcilerinde bulunan birçok görevli bilgisiz insanlara yanlış bilgi veriyor insanları kızdırıyor, hatalı işlem yapıyorlar ,
  Telefon benim hat benim kontor benim , istediğim zaman yükler konuşurum ,
  AMA Turkcell bazen gıcıklık yapıp geçen ay yüklemedin bu ay 1000lerce kontor yüklesen dahi görüşemezsin demezmi işte bu turkcelll böyle bir gıcıklaştı,

  Bir meseledaha var deyin mesem çatlarım dolandırıcının biri Turkcellden yeni hat alıyor ve bu insan şizofreni hasta bir ablama hediye kazandın diye mesaj atım binlerce konturunu alıyor,
  Ablamın nezamanki cebinde parası kalmıyor benden kontur almak için para istiyor ovakit dolandırıcıyı anlıyoruz, tabi olan paraya oluyor, adamın telefonu belli adamın adı sanı belli polise şikayet ediyoruz sonuçyok, Turkcele şikayet ediyoruz verdikleri cevap bizi ilgilendirmez oluyor.
  BİN LERCE ŞİKAYET GELDİĞİ HALDE turkcell hala herkese bizi ilgilendirmez diyor bu nasıl bir operator demezmisiniz, müşterisine asla sahip çıkmıyor, dolandırıcılığa teşvik ediyor.

  Turkcelin hataları saymakla bitmiyor, hattınızı sizi arama zahmetine katlanmazdan kapatıyor daha neler neler.

 6. Metin Taşkıran diyor ki:

  12 yıllık türkcell abonesiyim,400,500tl fatura ödediğim oldu.Son faturalarım 80,90tl paket değişikliği yapmak istedim fakat görüyorumki bütün paketler saçma.yardımcı olma mak için elinizden geleni yapıyorsunuz.Müşteri temsilciniz çobanlık bile yapamaz.Başka oparatörden gelen müşterilere güzel avantajlar sunuyorsunuz.Afedersiniz ama biz eşekmiyiz yıllardır size fatura ödüyoruz.Bugünde itibaren numaramı AVEA yapacam.Sizin aboneye ihtiyacınız yoksa,benim size hiç yok.

 7. necati güngör diyor ki:

  25 Ekim Çarşamba günü, 0532 355 87 86 nolu telefonuma turkcell’den bir mesaj geldi: On iki yıllık abone olduğum için, 60 gün, haftada iki gün sınırsız ve bedava konuşma armağan ediyoruz denildi. İki hafta içinde yalnızca bir kez bu armağandan yararlanmaya kalkıştım. Armağan meğer cezaymış! Her zamanki fatura tutarının dört katı bir ücret isteniyor şimdi.
  Biliyorum, bu tür dolandırıcıklar artık sizin gibi kurumların mesleği halinde. Bu şikayetin de hiçbir karşılığı yok. Sizin gibi alçakları teşhir etmek, biraz olsun avutacaktır beni. Allah belanızı versin sizin de, sizi denetlemeyen devletin de!

 8. necati güngör diyor ki:

  Not: Yukarıdaki tarih, 25 Eylül olacak.

 9. zafer diyor ki:

  13 yıllık türkcell abonesisiyim turkcele verdiğim paralarla son model lüks bir araba alırdım şimdi vodofana geçmeyi düşünüyorum fırsatı buldumu turkcell hiç acımıyor hemen faturayı yerleştiriyor

 10. yadigar sertkaya diyor ki:

  2007 yılında almış olduğum faturalı hattımı kısa süre kullandıktan sonra iptal ettirmek istedim izmirde hattımı satın aldığım bayiinize giderek dileğimi ilettim faturamın tamamını ödedim ( sistemden son kontörünü aldırarak ) ve iptal ettirmek istediğimi bunun karşısında da bana belge verilmesini söyledim. bana hattımı 4440532 müşteri hizmetlerinden yaptırabileceğimi söylediler ben de hemen o gün numarayı arayarak iptalimi yaptırdım. iş yerine gelen bütün posta iletileri benim elime geliyordu bana hiç türkcell den fatura gelmedi aradan 1 yıl geçtikten sonra emekli oldum. 2007 yılında iptal ettirdiğim telefonumla ilgili bana 2010 yılında avukat aracılığıyla icra takibi tehdidiyle iş yerime yazı gönderildi bunu bana iş yerimdeki arkadaşım telefonum aracılığıyla bildirdi. gelen yazıdaki avukatın telefonunu arayarak iptal ettirdiğimi ve son kontörünü ödediğimi illa ki bana bir fatura çıkmışsa niçin 3 yıl gibi bir aradan sonra haber verildiği yönünde sorgulama yaptığımda elinizde iptal ettirdiğinize dair belge var mı dedi ben de telefonla yapabileciğimi söylediler o zaman teyit altına alınmış görüşmemi iceleyin dediğim de ise 1 yıldan fazla tutulmadığını söylediler hal böyleyken aradan geçen 3 yıl içerisinde hakkınızı isteyebiliyorsunuz ama dediğim de ise yapılabilecek bir şey yok dediler ve ben vakit kaybetmeden daha fazla faiz işlemesin diye 320tl yi yatırdım ama şunu ifade etmek istiyorum kaymakamlığın tüketici korumasına gerekli müracaatımı yaparak ve ulaştırma bakanının bizzat şahsına şikayetimi yaparak hakkımı arayacağım….

  • editor diyor ki:

   hakkınızı aramak elbetteki en doğal hakkınızdır..

   ama gönül isterdi ki Türkiye’nin köklü firmalarından olan Türkcell’in böyle bir durum ile insanlarımızın canını sıkmamış olmasıydı..

   iyi günler dileriz…

 11. çiğdem halebi diyor ki:

  12 senelik türkcell abonesiyim fakat artık olmayı düşünmüyorum.Nedeni ise ayda sayısız mesaj atarlar yok o kampanya……yok bu kampanya….derler ondan sonrada faturayı 2 misli katlarlar.Aradığdın zamanda ulaşmak ne mümkün…Geçen ay beni aradılar gold müşteri olmam için 12 sene üstüne ancak layık görülmüşüm,keşkede olmasaymışım….efendim işte 80 küsür lira yerine indirimli 60 küsür lira fatura geldi iki katı şok oldum…Müşteri hizmetlerini aradım neden böyle olduğunu sormak için neymiş efendim sms leri fazla kullanmışım….Limit aşımında da fiyat katlanıyormuş….Sorarım sayın türkcell size insanları neden uyarmazsınız yada anlayacakları gibi açıklamazsınız ve çevremdeki bütün insalarda aynı şeylerden şikayetçi…Yani kısacası artı 50 küsür lira sms faturası ödedim diğer tarafta dakikalarım boşa giderken….Şimdi paketlerin hepsini iptal ettirdim,bide bunun için üstüne para ödeyeceğim…ne kadar güzel değil mi?türkcell bizi değil,biz türkcelli memnun ediyoruz.Sözün kısası arkadaşlar türcelli esefle kınıyorum!…. evet ben bu miktarları paşa paşa ödeyeceğim fakat yetişebildiğim yere kadarda hep türkcell diyordum artık demeyeceğim ve bütün çevremide internette dahil türkcellle karşı uyaracağım….Ve en kısa zamanda da türkcelle elveda diyeceğim…Cevaba layık görürmüsünüz bilmiyorum ama inşallah en kısa zamanda bana geri dönersiniz umuyorum…

  • çiğdem halebi diyor ki:

   yorum yazmaya gerek yok….türkcellmi faciaa!..

 12. sebahattin kumaş diyor ki:

  slm üzülerek belırtmelıyımkı her platforma koruyup savundugum ve sonuna kadar guvendıgım operatorumden ayrıldım sebebı yurt dıısı seyahatımde mesajla bana 1 saatı 40 tl gorusmek ıcın kampanya önerdıler kabul ettım konusmaya basladım 240 kırk dakıka konustum kampanyam var dıye ama uzulerek ogrendım bır saat sona bıten kampanyam yenılemıyor kendını bır saatle sınırlı ımıs bunu 370 tl ve 2200 tl lık fatura gelınce anladım kısaca kocaman bır hayal kırıklıgı yasadım bana eksık bılgı verıldını ıyı bılıyorum ve hakkımı önce turkseel dekı ark gorustum ama olmadı yapacakları bısey yokmus hukuk cercevesı ıcınde hakkımı aramaya karar verdım

 13. ayşe diyor ki:

  kamu paketi dediniz aldık 35 tl dediniz kontrat imzalattınız nedense 60 tl den aşağı fatura gelmedi bu ne biçim bir sistem demekki böyle zengin olunuyor

 14. ayşe diyor ki:

  konuşma sürem dolmuş 48 saat sonra mesaj geliyor mesaj limitim dolmuş 48 saat sonra msn geliyor bu nasıl bir anlayıştır 1 ay sonra sözleşmem bitiyor ve kabarık faturadan kurtulacağım ve opr değiştireceğim kimseyede tavsiye etmeyeceğim

 15. ismi lazım degil baş harfi E diyor ki:

  TURKCELL ÇAKALLAR VADİSİ OLMUŞ ALMIŞ BAŞINI GİTMİŞ.SIRF PRİM KAZANABİLMEK AMACI İLE MÜŞTERİLER BİLGİLENDİRİLMEDEN Bİ ORAYA Bİ BURAYA SAVRULUYOR.LAFA GELDİMMİ ÖNCÜ ŞİRKET LİDER ŞİRKET GERÇEKMİ BAYİLERİNE VE ÇALIŞANLARINA BOL PRİM DAGITAN MÜŞTERİSİNİ HOR GÖREN HİÇ KİMSE KUSURA BAKMASIN Bİ ZAVALLILAR.BEN Bİ BAYİYİM.HEMDE TURKCELL BAYİSİ.TURKCELİN ÇALIŞANLARI SERBEST Bİ ŞEKİLDE HAT SATIŞI YAPIYORLAR EVET EVET SIRF PRİM KAZANABİLMEK İÇİN BU HATTI AL İŞİNE GELMESSE KAPATIRSIN YADA ÇEVİR KONTURLÜYE HAT BEDAVA.SIRF BU YÜZDEN TURKCELL KAN DEGİL RESMEN ORGAN KAYBEDİOR.ALLAH(c.c)TURKCELL MÜŞTERİLERİNİN YARDIMCISI OLSUN.

 16. cengiz diyor ki:

  hatimin turksel tafin da guvenlim yok 200 dakika konu$ tum bana gelen fatura 1900 tl kesil di ve hiç kim senin hati ve fatura guvenli koruma altin da deyil madur durum da birakildim taf siyem yok 8 yil turksel hatini kulaniyorum ve ilk defa bana kesilen ceza

 17. fatih diyor ki:

  slm ben turkcell WIN kullaniciyım uşak merkezde yasiyorum ışık mah 2.dibek sokak merkeze 5 dk yakın ama WIN edge olarak calişiyo 3G cekmiyor şehirde yaşiyorum köyde degil ve memnun degilim lütfen ilgilenirmisniz

 18. ümit turgut diyor ki:

  selam arkadaşlar bende turcell seviyordum bakıyorum televizyonlarda bas bas bagrıyorlar turcell çekiş gücü her yerde çekiyomuş bana göre reklam yapmasınlar en az 20 kere turcell tel açtım kagıthane nurtepede oturuyorum evin içinde konuşamıyorum sebeke yok bahlantı yok konuşurken kesiliyor reklam yapacaklarına bu sorunu çözsünlar çözülmedigi takdirde hattımı degiştircem turcel benim gözümde düştü avea kagıthanede daha net çekiyo turcell solladı yazık

 19. bekir diyor ki:

  türkcell vın aldığım güne lanet olsun. bukadarkısa. ne çekiyo ne msn açabiliyorum birde kotayı aşıyo hiçflim izlememe rağmen hiç birşey indirmememe rağmen bide ucuzmuş neresi ucuzyaa ucuzdeğil tam biruyuz sizin yapacağınızalet bukadar olur arkadaşlar aynı mekanda telefondan tıkırtıkır bağlanıyo başka hattın internetiyle ben vınla bağlanamıyorumavrupada< olsa dava açsak birton para kazanırız ama burası malesef türkiye 3gdiye birşey kalmamış amatürkiyede vın yni bir icatmış gibi reklam edilipkullandırılmıyo. hat çizgisi 6 yı gösteriyo ama kapasite sıfırda sürekli msn yi açıp kapatmak zorunda kalıyorum çünki netten düşüyorum türkcel istasyonuna mesafem 800m üstelik istasyon direğiyle aynı yükseklikteyim daha ne diyim ya aldıkları para resmen haramdırinsansalareğer bu şikayetleri okur mağdurlara geri dönüş yaparlar iyi hiç bir yönü yok bende çözüm olarak diğer hatlara geçicem telefon hattımıda kapattırcam üstelik hattım her yöne 1200 dk 35 lira ama olsun internetini kullanamadıktan sonra ne işe yarar türkcellinin gücü türkcelin rezillik ölçüsü al sana sılogan

 20. hakan kanat diyor ki:

  bu türkcell kadar dolandırıcı bi şirket görmedim bi şikayet yazayım dedim benden beter madurlar var bişe yapamıyoz elimiz kolumuz bağlı ama işallah allah belanızı verirde görürsünüz madur olmak nasıl bişe bende bi hata var dedim defalarca aradım mantıklı bi cevap veremediler 40 tl lik bi fatura ödemedim diye 1420 tl ye cıkardılar yok cayma yok faiz yok bilmem vergi allah belanızı versin işallah batarsınız

 21. Damla diyor ki:

  türkcell kadar adi dolandırıcı pislik bir kurum görmedim bu dünyanın öbür dünyasıda var sayemizde yediklerinizi kan kusun inşallah insanları mağdur durumda bırakmak nasıl oyormuş bir de siz tadın.şerefsizler….

 22. adnan diyor ki:

  bütün aile turkcellden kaçtık:) kazıkçılar özellikle faturalılarda hiç acımıyolar vallaaa kaçan kaçana

 23. neslihan diyor ki:

  Pat diye telefonu aramaya sms gondermeye kapatmak da ne demek oluyor.Ne zaman faturanizi odemedik.3-5 gun gecikti diye telefonu aramaya kapatiyorsunuz.Boyle sey mi olur?Bu ne demek?Bir ay gecikir,15-20 gun gecikir anlarim.Turkcell’i kaliteli saygili diye tercih ediyoruz yaptiginiz ise bak.tURKCELL ABONESİ OLMAKTAN VAZGECİYORUM.tAM ONEMLİ BİR İSİM VAR PAT DİYE KAPATİYORSANİZ SİZİ TERCİH EDEMEM.bU NE ANLAMSİZ BİR HAREKETTİR.

 24. NESLİHAN diyor ki:

  ARTİK TURKCELL DİYE BİR SİRKET TANİMİYORUM BU NEDİR YANİ

 25. servet diyor ki:

  turkcell tekno kampanyasına kayıt oldum yaklaşık iki saattir bilgilendirme mesajını bekliyorum.bilgilendirme mesajı ne zaman gelir yardımcı olur musunuz.

 26. DÖNDÜ KARA diyor ki:

  faturalı hattıma gecenin bir yarısı paketinizde şu dakikanız kalmıştır diye mesaj geliyor örnegin gecen ay gece saat 01 civarında gelmişti bu günde sabahın 5.55 de geldi siz insanlara kalp kırizimi gecirtmeye calışıyorsunuz . o saatlerde telefona dogal olarak normal mesaj gelmez .Lütfen bu uygulamanın en kısa zaman da normal saatle içine alınasını rica ediyorum .

 27. ADNAN COŞKUN diyor ki:

  ben vıın cihazı aldım. 39.tl peşin vıın parası… abonelik 3 ay 39 tl tüm vergiler dahil dendi fakat benim daha bir ay olmadan sordum 89tl borçlusunuz 48 saatlik zaman hariç yani ay sonu faturası kesilene kadar neden kardeşim ben kotayı aşmadım sordum 2900mb var daha dediler. fakat 39tl den sonrası vergi imiş bababa ulan siz milletimi kandırıyosunuz.sizin vıın nızda dınınızda batsın yahu ayıptır o zaman deyinki 39tl xvergiler ozaman bakın hangi insanlar alacak yalan bunlar kapatın tüm VIIN LARI TELEKOMA GEÇİN TTNET KULLANALIM. TÜRKCELL CEVAP YAZSIN BANAA

 28. FERHAT ELMAS diyor ki:

  turkcell canımın üçü tarifesine sabah 5.30 dan akşam 19.00 a kadar mesaj gönderdim. hatalı mesaj gönderdiniz diye cevap geliyor.bu benim her zaman yaptığım şey.turkcell bana açıklama yapsın.mesajları doğru gönderiyorum.3NO yazıp 7000 e gönderiyorum.

 29. kazım diyor ki:

  sayın turkcell yöneticileri ben yaklaşık 12 yıldır müşterinizim belki sizin umurunuzda olmaya bilir.08 01 2010 tarihinde ankara keçiören adeseden bir telefon aldım (bazı bekgekeri ben hep saklarım ) fatursıyla EMİ numarasıyla birlikte 20 12 2010 tarihinde bana yasal uyarı diye bir mesaj geliyor farklı bir emi numarası ile 27 12 2010 tarihinde telefonunuz kapanacak diye neden? müşteri hizmetlerini arıyorum gerekli birime ulaşmak ve konuşabilmek tam 50 dakika sürüyor neden? telefonum kapanırsa bende yasal hakkımı kullanacağım bende sizi mahkemeye vereceğim ve ulaşa bildiğim medya birimlerine bildireceğim umarım şikayetimi onlarda kaile alır sizde ….

 30. aysel diyor ki:

  27/12/2010 tarihinde internet hesabımdan TL yüklemek isterken yanlışlıkla 539 değil de534 diye başladığım ve sonu doğru olan no ya yükledim .müşteri hizmetlerini aradım istedikleri tüm belgeleri faksladım.Beklemeye geçtim yaklaşık 30 saat sonra tekrar müşteri temsilciliğini aradım.çok yoğun olduklarını işlemi inceleyene kadar 72 saat gibi bir süre geçebileceğini o süre zarfında karşı taraf TL lerimi kullanmazsa ???????? geri çekilebileceğini söylediler.
  Bu ne kadar çözümcü bir yaklaşım.Sadece vakit kaybettiren hiç bir sonuç çıkmayacağı en başından belli olan alelade bir 24 saat boşuna insan çalıştırılan bir çağrı merkezi….
  Ben yarından tezi yok evimizde kullanılan üç türkcell hattınıda iptal edip başka operatöre geçiyoruz..