TÜRK HAVA YOLLARINA MESAJ

SAYIN TÜRK HAVA YOLLARI YETKİLİLERİ
BEN ADANA İLİNİN KOZAN İLÇESİNDE İKAMET ETMEKTEYİM.
TATİL VE GEZİ AMAÇLI ST.PETASBURGA GEZİMİZ OLACAK BİZİ ST. PETESBURGA GÖTÜRECEK OLAN ŞİRKETTE 24,03,2012 TARİHLİ İSTANBUL ATATÜRK HAVA LİMANINDAN ÇIKIŞ (TK401)NOLU VE THY (TK402) NOLU 21,15 SAATLİ GELİŞ PROGRAMI GÖNDERİLDİ. BENDE ADANA’DA (KOZAN) OLDUĞUM İÇİN BU TARİHLERDE EN UYGUN GİDİŞ VE DÖNÜŞÜMÜZE GÖRE İNTERNETTEN ARAŞTIRMAYA BAŞLADIM.
İSTANBUL-PETESBURG, PETESBURG-İSTANBUL THY İLE OLACAKTI. FİYATTA GİDİŞ-DÖNÜŞTE EN UYGUNU DEĞİLDİ AMA ARADA ÇOK AZ BİR FİYAT FARKI VARDI. BENDE DAHA ÖNCE 5-10 SENE ZARFINDA 15-20 UÇUŞTAN SADECE 1’NİN THY NI SEÇMİŞTİM THY İÇİN ÖVGÜLERDE VARDI.
24,03,2012 TARİHİNDE THY İLE ADANADAN ANKARAYA UÇTUM, DAHA SONRA ST. PETESBURGA UÇTUM 28,03,2012 DE ST. PETESBURG HAVA LİMANINA GELDİĞİMDE (22,00 SAATLİ) İSTANBUL-ADANA UÇAK BİLETİMİDE ONAYLATTIM. BAGAJLARIMI VERMEK İSTEDİM BAGAJI ALMADILAR. SADECE ŞU ÖNERİDE BULUNDULAR BAGAJI ELİNİZE ALIN. UÇAK 21,15 TE HAVA ALANINA İNER, BAGAJINIZ KAYBOLABİLİR, ANCAK BÖYLE RAHAT RAHAT YETİŞEBİLİRSİNİZ DİYE BAGAJLARIMIZI(YAKLAŞIK 20 KG) ELİMİZDE TAŞITTIRDILAR. ST. PETESBURG HAVA LİMANINDA UÇAK YAKLAŞIK DOLU OLMASINA RAĞMET YAKLAŞIK 30DK RÖTAR YAPTI DENİLDİĞİ SAATTE HAVALANMADI. O NEDENLEDE BİZ GİDECEĞİMİZ YERE GEÇ KALDIK. UÇAK ATATÜRK HAVA LİMANINA 21,35 CİVARINDA İNDİ. ELİMDE VALİZ ÜZERİMDE PALTO KOŞTUR KOŞTUR 15 DK DA THY GELDİM. YAKLAŞIK 10DK VARDI BİZİ UÇAĞA ALAMAYACAKLARINI SÖYLEDİLER. BİZDE YENİDEN İSTANBUL-ADANA 1,15 UÇAĞINA YER ALINDIĞINI SÖYLEDİLER. ÜSTÜM BAŞIM TERDEN SIRILSIKLAM OLMUŞUM SİNİRDEN DİLİM DAMAĞIM KURUMUŞ, KONUŞAMIYORUM.
NEYSE BİLET 1,15 TE YOK SABAH 6,00 UÇAĞI VAR İSTERSENİZ BUSİNES 1,15 UÇAĞI VAR. FİYAT FARKI BUSİNES (TK2476) İÇİN 450 TL CİVARINDA SİNİRLENMİŞİM, SÖYLEYECEĞİM KELİMELERE DİK. EDİYORUM, NE YAPALIM 450TL FİYAT FARKINI ÖDEYİP BUSİNESTEN BİLET ALDIK. O ESNADA BİLET SATIŞ GÖREVLİSİ BEYEFENDİ, SİZ BİLETİNİZİ BUSİNESTEN ALDINIZ DAHA VAKTİNİZ VAR LÜTFEN SİNİRLENMEYİN ORDA İKRAMLARIMIZ VAR DEDİ BİZ İKRARAMLARDA DİNLENMEDE DEĞİLİZ SİNİRDEN DİLİMİZ DAMAĞIMIZ KURUMUŞ BİR YANDANDA BUSİNESE YÜRÜYORUM. BAVUL AĞIR TABİ. BUSİNES İLE İLK DEFA GELDİM.
KARŞILAMA İYİ, İKRAM İYİ, NEYSE 10-15 DK BİRAZ SAKİNLEŞTİK, O ESNADA WİLES&WİLES’E BAŞVURDUM. UÇAK SAATİ BEKLEMEYE BAŞLADIK, UÇAK GELDİ BİNDİK BURDA DA YAKLAŞIK 30DK BEKLEDİK.
10-15DK UÇAK TRAFİĞİ TOPLAMDA 30DK ADANAYA 3,30 DA İNDİK AORDAN ARABAYLA 4,30 DA KOZANA GELDİK. NETİCE OLARAK BİZİM 450TL YE OLUYOR.
TOPLAM ADANA-İSTANBUL(TK2455),İSTANBUL-ADANA(TK2474) (BUSİNES) 900TL YE TEKAMÜL EDİYOR. TABİ BUSİNESİN AYRICALIKLARINDAN FAYDALANDIK. SABAH 6,00 UÇAĞI BEKLEYİP GİTSEK DAHA MI İYİ OLACAKTI BİLMİYORUM..

BİR SORUDA ŞU; GALİBA UMREDEN GELENLER İÇİN UÇAK 15-20 DK RÖTAR YAPIYOR . BU ACABA THY’NIN BİR POLİTİKASIMI, BENİM ANNEM BABAMDA HACI (HACILAR GENELLİKLE YAŞLI OLUYOR) YOKSA THY’NIN BAŞKA AMAÇLARI MI VAR? THY BENİM BİLDİĞİM KADARIYLA YEMEK SERVİSİ, HİZMETİ, İKRAMI, VS ÇOK ÜSTÜN, GÖREVLERİ YETENEKLİ; FİRMA HERALDE İYİ YÖNETİLİYOR.
BEN BUSİNESİ GÖRDÜKTEN SONRA (TABİ BUSİNESTE BİRAZCIK SİHİRLİ EL DEĞMESİ KAYDIYLA)BUNDAN SONRA HEP BUSİNES İLE YOLCULUKLARIMI YAPARIM GİBİ GELİYOR.
YUKARDA ANLATTIĞIM OLAYLARDA GEZİ VE TATİLİMİZ GÜZELDİ FAKAT BERBAT BİR ŞEKİLDE SONLANDIRILDI,MADUR DURUMA DÜŞTÜK.
BU KANUDA THY’NIN DİKKATİNİ ÇEKER, THY’NIN ÇITASINI DAHA DA YÜKSELTİR.

220 queries 0,414