Saim Orhan Kimdir (Saim Orhan Hayatı ve Biyografisi)

Saim Orhan kimdir? Saim Orhan nerelidir veya Saim Orhan hangi bölümden mezun olmuştur, Saim orhan kaç dil biliyor? gibi merak edilen her türlü sorunun cevabını bu başlığımız altında bulabileceksiniz..

1971 yılında Muğla’da dünyaya gelen Saim Orhan, ilk, orta ve lise öğrenimini bu ilde tamamladıktan sonra 1992 yılında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu.

Samanyolu TV’nin ilk yapımcılarından olan Saim Orhan, 1993 yılında Ayna programını haber formatında hazırlamaya başlamıştır.

1994 yılında Türkiye Yazarlar Birliği’nin ‘en iyi yapımcı’ ödülünü alan Saim Orhan, Ayna Programını 1995 yılı itibariyle yurtdışı konularına da yönelmiştir.

Yapımlarının yanı sıra, akademik çalışmalarına da devam eden Saim Orhan, Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde mastırını tamamlamıştır.

1999 yılında Amerika’ya giden Yapımcı, New York’a yerleşmiş ve televizyonculuk alanındaki çalışmalarına orada devam etmiştir.

2001 yılında Amerika’dan dönen Saim Orhan, 2002 yılında tekrar yayına başlayan Ayna programının formatını değiştirerek günümüzde yayınlanan şeklini almasını sağlamıştır.

Kısaca Saim Orhan’dan bahsetmeye çalıştık. Bir başka zamanda bir başka hayat hikayesinde buluşmak ümidi ile…

220 queries 0,246