Kullanıcı Yorumları

Hangi Yiyeceklerde Ne Kadar Protein Vardır?

Kategorisi: Zayıflama Konuları ve Bu Yazı Defa okunmuştur

Hangi Yiyeceklerde Ne Kadar Protein Vardır? Yiyeceklerdeki Protein miktarı ne kadardır? En çok protein bulunan yiyecek veya besin hangisidir.? Kullanıcı Yorumları (www.tuketiciyorumlariniz.com) olarak sizlerle paylaşmak istedik…

Tüm canlıların biyomolekül adıyla anılan birtakım organik maddelerden oluştuğunu biliyoruz.. Bunlardan biri olan protein vü­cudumuzun yaklaşık %12′sini oluşturmaktadır. Proteinlerin ana görevi yeni doku yapma, do­kuları onarma, günlük aşınmaları önlemedir.

Proteinler yaşamamız için gerekli ve açlığımızı giderir. Vücutta sayılamayacak kadar çok gö­revleri vardır. Bunladan bazıları ise enerji sağ­lanmasında yardımcı hormon ve enzimleri yap­mak, besinlerin sindirilmesi, vücudun asit dengesinin sağlanması, kanın pıhtılaşmasına yardım, mikrop ve hastalıklarla savaşmak için vücuda antikor getirmek olarak sıralanabilir.

Proteinler et, tavuk, balık, sakatat, süt, peynir, yer fistığı, yoğurt, yumurta, soya fasulyesi, ku­ru fasulye, findik, fıstık, badem, buğday unu, ceviz, tahıl, lahana ve patateste bulunur. Yu­murta ve süt en iyi protein kaynaklandır. Tahıl­larda da buğday özünde protein fazladır.

Konuya Yorum Yazın..