AWE Cemre Isırgan Yaprağı Bitki Çayı Yorumları

AWE Cemre Isırgan Yaprağı Çayı Yorumları, Isırgan Yaprağı Kullananlar , ISırgan Yaprağı ile Safra Kesesi Ağrıları , Isırgan Otu Çayı Kullananlar , Awe Isırgan Otu Hakkında , ISırgan Otu Nedir , Isırgan Otu Bitki Çayı Kullananlar

Isırgan otu karaciğer, safra kesesi ve kana faydaları bilinir. Enfeksiyonlu hastalıklarda yardımcı bir besin desteğidir.

Isırganotu, kanın temizlenmesine yardımcı olan ve aynı zamanda kan yapımını destekleyen bir bitkidir. Pankreas üzerindeki olumlu etkileri ile kandaki şeker düzeyi düşürülebilir. İdrar yolları hastalıkları ve enfeksiyonlarında, karaciğer ve safra kesesi hastalıklarında, dalak hastalıklarında, solunum sistemi enfeksiyonlarında, mide, bağırsak ülserlerinde ve akciğer hastalıklarında önerilebilir. Mikroplu hastalıklarda ve mikrop salgılanan hallerde de yardımcıdır.

Ödemlerde büyük yararlar sağlayabilir. Kan yapıcı özelliği sayesinde, kansızlık solgunluklarında, alyuvarlar eksikliğinde, anemide yardımcı olur. İleri yaşlarda bedende azalan demir nedeniyle görülen yorgunluk ve bitkinlik halleri için demir içerikli taze ısırgan otu ile olumlu sonuçlar alınabilir. Metabolizmayı uyarıcı etkileri görülmektedir.

Def’i haceti kolaylaştırabilir. Gut ve romatizma hastalıklarında destek sağlar. İdrar yolları ve böbrek iltihap ve rahatsızlıklarında tedaviyi destekleyici tesir gösterebilir. Karaciğer, safra kesesi ve dalağa faydalıdır. Bayanların şiddetli adet kanamaları nda, kanın normal akışında yardımcıdır.

Kullanım Şekli : Bir tatlı kaşığı çay bir fincan sıcak suya ilave edilip, 5-10 dakika demlendikten sonra süzülerek içilir.

220 queries 0,497