Ağrı Kesici Şifalı Bitkiler ve Faydaları

Ağrı Kesici Şifalı Bitkiler ve Faydaları, Şifalı Bitkilerin Faydaları Nelerdir? Lahana Hangi Ağrılara İyi Geliyor? Limon Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Genellikle vücudun herhangi bir yerinde hissedilen ağrılar için aşağıdaki şifalı bitkilerden herhan birisiyle tedavi edilir. a ) Portakal kabuğu ve zeytinyağı ile ağrılarla tedavi : Uygularken, küçük bir şişeye 1 su bardağı zeytinyağı konulur. üzerine 4 adet portakal kabuğu ilave edilir. Güneş gören bir yerde 15 gün bekletilir. Daha sonra bu karışım ağrıyan yerlere sürülür.

b ) Lahana ve su ağrılara iyi geliyor : Uygularken 1 adet orta büyüklükte lahana haşlanır. Yaprakları, ağrıyan yere sıcak sıcak konur. Soğuyan, yenisi ile değiştirilir.

c ) Limon, gliserin ve kolonya ile ağrılarla mücadele : Uygulama bir şişeye, 1 kahve fincanı limon suyu, 1 kahve fincanı gliserin ve  1 kahve fincanı kolonya konulduktan sonra iyice çalkalanır, limonun, gliserinin, ve kolonyanın iyice karıştığından emin olduktan sonra ağrıyan yere ovularak yaptığımız karışım sürülür. üşütmemeye dikkat edilir.

d ) Kafüru, ceviz ve karabiber tüm ağrılara iyi geliyor : Uygularken 7 adet ceviz kırılır, temizlenir, içleri bir havana konur. üzerine yarım kahve kaşığı karabiber ve yarım kahve kaşığı dövülmüş kafüru konup, merhem haline gelinceye kadar dövülür. Sonra bir kahve fincanına konur. üzeri kapanır. Daha sonra hasta hamama götürülür veya buhar banyosu yapar. Sonra sabunlu su ile banyo yapar. Ardından da göbektaşına yatırılır. Ve fincandaki merhem, ağrıyan yerlere ovularak sürülür. ıç çamaşırları ve elbiseleri orada giydirilir. Teri kuruncaya kadar orada bekletilir. Sonra üşütmemesine dikkat edilerek eve getirili ve dinlenmesi, istiharat etmesi sağlanır. 1 gün sonra yıkanır.

e ) Neftyağı ve hamur ağrılara iyi geliyor : Bir kaba 1 fincan neftyağı ve 3 çorba kaşığı hamur konur. ıyice karıştırılır. Elde edilen karışım temiz bir tülbentin içine serilip, ağrıyan yerin üstüne konur. Ağrının çok kısa bir zamanda geçtiği görülür.

f ) Yulaf ve sirke ile ağrılarla bitkisel tedavi : 8 su bardağı sirkenin içine 1 avuç yulaf konur, kaynatılır. Ilık olarak ağrıyan yerlere sürülür.

g ) Semiz otu ve su ağrılara çözüm : 1 kilogram semizotu, suda haşlanır. Su kaynarken içine küçük bir havlu batırılarak ağrıyan yerlere tatbik edilir.

h ) çilek ile bitkisel tedavi ağrılara iyi geliyor : Her gün 250 gram çilek yenir. Bu özellikle diz ağrıları için çok etkilidir. Ağrı dindirici olarak aspirinde kullanılır. Ancak, midesinden rahatsız olanların aspirin kullanması mahzurludur. Midesinden şikayeti olmayanlar ise aspirini bir parça su veya sütte erittikten sonra içmeleri tavsiye edilir. Bitkisel tedavilerle ağrılarla mücadele etmek çok kolay, boyun ağrısı, bel ağrısı, kol ağrısı, kol ağrısı, kemik ağrısı, eklem ağrısı, kalp ağrısı, böbrek ağrısı, omuz ağrısı, kaburga ağrısı, migren ağrısı, hemen hemen tüm ağrılara uygulanabilir, yöntemlerdir. şifalı bitkilerin insan sağlığına yararı sayılamıcak kadar çoktur.

220 queries 0,382