Kullanıcı Yorumları

2012 Kürtaj Yasası Ne Zaman Çıkacak?

Kategorisi: Güncel Haberler ve Bu Yazı Defa okunmuştur

2012 Anayasasında neler olacak? Kürtaj Yasası Ne Zaman Çıkacak? Yeni kürtaj yasası ne zaman geliyor? Kürtaj yasası ile ilgili merak ettikleriniz kullanıcı yorumları sitesinde ele alınmaktadır..

Kürtaj ile ilgili net konuşan başbakan şunları söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bakanıma söyledim. Kürtajla ilgili yasayı hazırlıyoruz ve bu yasayı çıkartacağız. Bunun bizim değerlerimizde bir yeri var. Buna müsaade edilmez dedi.

Kürtaj 4 haftadan sonra cinayet

KÜRTAJ, Ak Parti’nin önceki günkü MKYK’sında da tartışıldı. MKYK üyeleri, Erdoğan’a tam kadro destek verirken, sadece Ayşe Böhürler kullanılan üsluba itirazda bulundu. Böhürler, Ben de muhafazakâr bir insan olarak kürtaja karşıyım. Ancak keşke bu konu bu şekilde ifade edilmemiş olsaydı” dedi.

2012 kürtaj yasası

TTB: 10 hafta makul süre

TÜRK Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Eriş Bilaloğlu Bu noktaya hazmederek gelinmiştir. 10 haftalık süre çok makûldür. Kadını bir birey olarak görüyorsak, hamile kaldığında, eşiyle birlikte o çocuğun yaşamından yana bir irade kullanmaları arzu edilir. Bu hekimin de hamile kalan kadına kuvvetle telkin etmesi gereken bir sorumluluktur.

AB’de iki ülkede yasak

AVRUPA Birliği ülkeleri içinde kürtajın yasaklandığı iki ülke bulunuyor. İrlanda ve Malta dışındaki ülkelerin tamamında kürtaj serbest. İrlanda’da da ‘Annenin ölüm riski’ olması ya da ‘intihar riski’ olması halinde bu yasağa uyulmuyor. Malta’da ise kürtaj yasağı ‘katı’ bir şekilde uygulanıyor.

Konuya Yorum Yazın..