2.Katiplik Düzeyi – İkinci Katip Düzeyi Nedir?

Türkiye’nin almış olduğu 2.katip düzeyi veya ikinci katiplik düzeyi nedir? İsrail için büyükelçiliğin yerine 2.katipliğin verilmesi ne anlama gelmektedir? gibi sorular merak eden misafirlerimiz olacağından dolayı dilim döndüğünce bildiğim kadarıyla sizlere ne olduğunu ifade etmeye çalışacağım..

Türkiye’nin israil için almış olduğu kararı hepimiz televizyonlardan izledik. Pekte alışık olmadığımız bir terimle de bugün karşılaşmış olduk; 2.Katiplik Düzeyi..

Bir ülkeyi başka bir ülkede temsil eden en büyük kuruma Büyükelçilik, kişilere de Büyükelçi denir. Büyükelçiden sonra sırasıyla görev alanı ve rütbesi azalarak Elçi, 1.Katiplik ve 2.katiplik gelmektedir. Türkiye böyle bir karar alarak israili dolaylı olarak tanımadığını ve böyle bir ülkeyle dostluk yapılmayacağını dünyaya ilan etmiş oldu.

İşte 2.katiplik düzeyi bu anlamlara gelmekteydi değerli sıcak gündem takipçileri.. Daha detaylı bilgi için Tntport

Yorum Yazmak İster Misiniz?

4 Yorum

  1. bunların caycılarıyla bıle iliskiyi keselım …..

  2. Bunlara 2. katiplik bile fazladır. Eğer var ise katiplarin kapıcısı veya daha da ilerisi kapıcıya air fino falan, onları bırakmamız daha uygun olacaktır diye düşünüyorum. Bir kaç yüz yıl onlarla iş birliği yapabileceklerini düşünüyorum. Bunlar bu bırakılacak finoların dillerini iyi anlarlar şu anki halleri o dilden anladıklarını gösteriyor.

  3. ah ulan hitler sen ne buyuk bır adammıssın .ne kıralmıssınbe senı gercekten cok sevıyorum yınede Allah cezanı versın kı gerıde bıraktıkların icin en azından su kardeslerınıde dusunup o gunlerden bıraz daha fazla sabun üretip bizde elimizi yüzümüzü temızlıye bılseydik ah hitler ah keske yasasaydın.. sabunun hammaddesı dolu pıyasa ….

  4. yakup alipaşaoğlu

    bütün haberlerin üzerinde reklam görüyorum istediğim andada kaldıramıyorum anlaşılan sizin gazetenizin okunmasını istemiyorsunuz bu nasıl gazetecilik anlayışı anlıyamıyorum ben haber okumak istiyorum reklam okumak değil lütfen bir açıklama getirirseniz sevinirim saygılarımla

223 queries 0,346